I NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018

1. Rozpoczęliśmy adwent. Msze św. roratnie w Cerekwicy i w Pamiątkowie codziennie w dni nauki szkolnej. Zachęcamy do udziału w tych Eucharystiach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

2. Od dziś można nabywać po Mszach św. świece Caritas. Ofiara za dużą świecę 13 zł., a za małą 6 zł. oraz opłatki za dowolną ofiarę.

3. W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek po Mszy św. i w środę od 9.00 do 11.00.

4. Zbiórka dla ministrantów w Cerekwicy w poniedziałek o 17.00.

5. Zebranie po. PRD także w poniedziałek o 19.30.

6. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy w środę na Mszę św. i następującą po niej katechezę – w Pamiątkowie na 17.00 a w Cerekwicy na 18.30.

7. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. w kościele w Cerekwicy. Do udziału w katechezie zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tych dniach w Pamiątkowie od 16.00 do 17.00, a w Cerekwicy od 17.50 do 18.30.

9. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. połączone z poświęceniem medalików dzieciom pierwszokomunijnym – w Pamiątkowie o 9.00 a w Cerekwicy o 10.00.

10. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada także „Godzina łaski dla całego świata” od 12.00 do 13.00.W kościele w Pamiątkowie rozpocznie się ona o 12.00 i potrwa około godzinę, po której udamy się ze zniczami i lampionami do figury Matki Bożej na końcu wioski w kierunku Szamotuł. Zachęcamy do wspólnej jak i indywidualnej modlitwy w kościele, domach lub miejscach, w których będziemy się znajdować.

11. Informujemy i zachęcamy do udziału w V Forum Ewangelizacyjnym Archidiecezji Poznańskiej. Odbędzie się ono w sobotę 8 grudnia br. na MTP. Towarzyszy mu hasło: Z miłości do parafii…Więcej informacji na stronie www.forumarchpoznan.pl

12. Kontynuujemy kapitalny remont kostnicy. W minionym tygodniu położyliśmy płytki podłogowe, zamontowaliśmy parapety i przyłącze doprowadzające wodę. W tym tygodniu planujemy wymalować wnętrze kostnicy i chłodni, podwyższyć poziom położenia pozbruku przed wejściem do kostnicy oraz dostosowywać pomieszczenie sanitarne zgodnie z jego przeznaczeniem. Poświęcenie odnowionej kostnicy planujemy na niedzielę 16 grudnia po Mszy św. o 11.00.

13. Za tydzień II niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kostnicy.

14. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym wydanej z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 13 grudnia od 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

16. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas Archidiecezji Poznańskiej jaką jest tytka  charytatywna. W ten sposób chcielibyśmy objąć darem serca osoby starsze, samotne i potrzebujące. Do tytki można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki zostały wyłożone także w kruchcie kościoła. Dar serca prosimy dostarczyć najpóźniej do dnia 16 grudnia br.

17. W Pamiątkowie zastał zakupiony nowy ekran do śpiewnika multimedialnego, gdyż poprzedni na skutek zalania przez wody deszczowe nie nadawał się już do naprawy. Ekran zakupiła jedna rodzina. Bóg zapłać.

18. Planujemy założenie scholi parafialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby wielbić Pana Boga śpiewem. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. katechetki Renaty Dybicz lub księdza proboszcza.

19. Podejmujemy przygotowanie do pobudowania tegorocznego żłóbka w świątyni w Cerekwicy. Osoby gotowe włączyć się w tę pracę bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 10 grudnia do kościoła po Mszy św.