VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami bardzo serdecznie zapraszamy na zbiórkę ministrancką, która odbędzie się w poniedziałek o 17.30 w Cerekwicy i w środę o 17.50 w Pamiątkowie.

3. Zbiórka dla ministrantóww Cerekwicy w poniedziałek o 17.30.

4. Zebranie redakcji „Głosu Cerekwickiego” w poniedziałek o 19.30.

5. We wtorek w Cerekwicy po Mszy św. do 20.00 okazja do spowiedzi. Zachęcamy by Wielki Post rozpocząć w stanie łaski uświęcającej i w tym stanie przeżywać czas wielkopostny.

6. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (dotyczy tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie ukończyli 60 lat; polega na poście jakościowym – od mięsa i ilościowym – jeden posiłek do syta i dwa lekkie w ciągu dnia).

7. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: w Cerekwicy o 9.00 i 18.30,  w  Pamiątkowie o 11.00 i 17.00.

8. Tego dnia przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezjalnej.

9. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.

10. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. w Cerekwicy. Do udziału w katechezie zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.

11. Nabożeństwa pasyjne:

• droga krzyżowa – w piątek po Mszach św.

• gorzkie żale, połączone z kazaniami pasyjnymi będą odprawiane w niedziele wielkopostne w Pamiątkowie o 15.00, w Cerekwicy o 16.00; bezpośrednio po gorzkich żalach w Cerekwicy będzie sprawowana Msza św. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

12. Katecheza przed bierzmowaniem w sobotę – w Pamiątkowie o 9.00 a w Cerekwicy o 10.00.

13. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

14. W sobotę w sanktuarium maryjnym w Sobocie Międzyparafialny Różaniec w intencjach dzieci i młodzieży oraz o uświęcenie rodzin. O 18.00 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa. Zapraszamy.

15. Za tydzień w II niedzielę miesiąca składka na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów.

16. W minionym tygodniu na cmentarzu zostały usunięte dwa złamane drzewa. Dziękujemy za wykonaną pracę.

17. Także na cmentarzu naprawiono dwa zniszczone przęsła w płocie cmentarnym. Sprawca zniszczeń uciekł z miejsca nie ponosząc kosztów naprawy. Koszty prac i nowych przęseł pokryła jedna rodzina. Bóg zapłać.

18. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego”.

19. Ukazał się 4 nr naszego parafialnego czasopisma „Głos Cerekwicki”. Zawiera m.in. intencje mszalne na marzec, zapowiedzi duszpasterskie, artykuł o postrzeganiu kobiet w trzech wielkich religiach świata – judaizmie, islamie i chrześcijaństwie, o finansowych zobowiązaniach parafii, o Wielkim Poście, a także kontynuacja o różańcu rodziców za dzieci. Ofiara za czasopismo jest dowolna. Jednocześnie informujemy, że parafia za jeden egzemplarz płaci w drukarni ok. 3 zł.