UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2019

1. Przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Z racji tej uroczystości dziś w Cerekwicy będzie miał miejsce Orszak Trzech Króli. Zgromadzimy się w cerekwickim kościele o 15.00 a następnie pójdziemy w kierunku Mrowina do figury Matki Bożej, później ul. Szkolną do byłego dworca PKP. Stamtąd ul. Kolejową do przejazdu na ul. Piaskową i dalej w kierunku kościoła. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do zabrania ze sobą własnoręcznie wykonanej bądź zakupionej korony. Przeżywaniu tego dnia pragniemy nadać jeszcze szerszy wymiar poprzez uczestnictwo w Orszaku.

2. Trwają odwiedziny kolędowe. Program kolędy w czasopiśmie parafialnym „Głos Cerekwicki” oraz na stronie parafialnej w zakładce „Plan kolędy”.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. w Cerekwicy o 8.30.

4. Biuro parafialne czynne po rannych Eucharystiach do godz. 10.00.

5. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

6. W imieniu osób obdarowanych pragnę bardzo serdecznie podziękować darczyńcom za dary serca w postaci tytek charytatywnych. Zostało ich dostarczone 42 szt.

7. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym wydanej z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

8. Przypominamy, że na stronie internetowej naszej parafii w zakładce CMENTARZ znajduje się wykaz wszystkich grobów i osób tam spoczywających. Z tego wykazu możemy zapoznać się z wieloma informacjami, np. kto spoczywa w danym grobie, czy ten grób posiada swojego opiekuna, czy ma miejsce zaległość w prolongacie jak również, które miejsca na cmentarzu są wolne czyli można dokonać ich rezerwacji. Prosimy o zainteresowanie się tą kwestią i – jeśli jest taka konieczność – uporządkowanie spraw cmentarnych.

9. We wtorek o 11.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Aleksandrę Tomkowiak, l. 79 z ul. Szkolnej w Pamiątkowie. Wieczny odpoczynek…