NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07.10.2018

1. Przeżywamy październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do podjęcia tej modlitwy tak w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym, a więc również i w naszych rodzinach. Natomiast w świątyniach naszej parafii modlitwa różańcowa będzie w Pamiątkowie od wtorku do soboty o 16.20, a w Cerekwicy od poniedziałku do soboty o 17.50. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa i prowadzenia różańca – w Pamiątkowie w czwartki a w Cerekwicy w środy.

2. Dziś w Pamiątkowie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Mszy św. odpustowej o 12.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. kan. Henryk Demut, który w latach 1990-2005 był proboszczem naszej parafii i dokończył budowę obecnego kościoła pamiątkowskiego. W związku z tą uroczystością proszę o podjęcie odpowiednich funkcji: niesienie baldachimu, feretronów, świec procesyjnych a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek i piątek od 19.00 do 20.00 a w środę od 9.00 do 11.00. Rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na 2019 r.

4. W tym tygodniu zbiórki dla ministrantów: w Cerekwicy w poniedziałek o 17.00 a w Pamiątkowie w środę o 16.00.

5. Zebranie PRE w poniedziałek o 20.00.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę w sobotę – w Pamiątkowie na 9.00 a w Cerekwicy na 10.00.

8. W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca przypada Dzień Fatimski. W Pamiątkowie o 20.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec, o 20.30 nabożeństwo fatimskie i procesja.

9. W najbliższą niedzielę poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej – w Pamiątkowie o 9.30 a w Cerekwicy o 11.00.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

11. Jak zapewne zauważyliśmy, rozpoczęliśmy kapitalny remont kostnicy. Jesteśmy na etapie założenia nowej dachówki, nowego opierzenia, ocieplenia budynku i pobudowania sanitariatów.

12. W minionym tygodniu na cmentarzu zostały naprawione dwa przęsła oraz furtka od strony ul. Piaskowej. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

13. Za tydzień składka inwestycyjna na remont kostnicy.

14. Przed kilkunastoma dniami miał miejsce pogrzeb śp. Leszka Paula z ul. Polnej w Pamiątkowie. Wieczny odpoczynek…

15. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła.

16. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie – miejsca objawień Matki Bożej. Termin wyjazdu planujemy na 26.10.2018 w piątek około godz. 14.00. a powrót późnym wieczorem w sobotę 27.10.2018. Koszt udziału w pielgrzymce – 130 zł obejmuje transport, nocleg i ubezpieczenie. Na miejscu, w domu pielgrzyma, istnieje możliwość skorzystania z posiłków (śniadanie, obiad). Bliższe informacje zawierają ulotki dostępne przy wyjściu z kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy na wyjazd będą przyjmowane w zakrystii po Mszach św. oraz w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia. Decyduje kolejność zgłoszeń.