II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018

1. Przeżywamy adwent. Msze św. roratnie codziennie w dni nauki szkolnej - w Pamiątkowie o 17.00 a w Cerekwicy o 18.30. Zachęcamy do udziału w tych Eucharystiach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.

2. Po Mszy św. można nabyć świece Caritas. Ofiara za dużą świecę 13 zł., a za małą 6 zł. oraz opłatki za dowolną ofiarę składaną na prace remontowe w parafii.

3. Zbiórka dla ministrantów w Cerekwicy w poniedziałek o 17.00.

4. Podejmujemy przygotowanie do pobudowania tegorocznego żłóbka w świątyni w Cerekwicy. Osoby gotowe włączyć się w tę pracę bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 10 grudnia do kościoła po Mszy św.

5. W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek i piątek po Mszy św. oraz w środę od 9.00 do 11.00.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek od 9.00. Osoby chore można jeszcze zgłaszać w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św.

8. W piątek o 20.00 zebranie Redakcji „Głosu Cerekwickiego”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tworzenie naszego czasopisma parafialnego. Nadal bardzo potrzebujemy grafika, który społecznie przygotowywałby skład komputerowy.

9. Kontynuujemy kapitalny remont kostnicy. W minionym tygodniu podwyższyliśmy poziom położenia pozbruku przed wejściem do kostnicy i zainstalowaliśmy przyłącze wodno-kanalizacyjne w pomieszczeniu sanitarnym. W tym tygodniu planujemy wymalować wnętrze kostnicy i chłodni. Poświęcenie odnowionej kostnicy będzie miało miejsce za tydzień po Mszy św. o 11.00.

10. Katecheza przed bierzmowaniem w sobotę – w Pamiątkowie o 9.00 a w Cerekwicy o 10.00.

11. Kolejnym naszym działaniem jest kwestia uporządkowania spraw cmentarnych. W najbliższym czasie zamieścimy na naszej stronie internetowej w zakładce CMENTARZ wykaz wszystkich grobów i osób tam spoczywających. Z tego wykazu będziemy mogli zapoznać się z wieloma informacjami, np. kto spoczywa w danym grobie, czy ten grób posiada swojego opiekuna, czy ma miejsce zaległość w prolongacie jak również, które miejsca na cmentarzu są wolne czyli można dokonać ich rezerwacji. Jak się okazuje po dokładnej analizie stanu naszego cmentarza pozostaje kilkadziesiąt grobów do ich ponownego wykorzystania.

12. Mówiąc o cmentarzu musimy z przykrością stwierdzić, że przywożone są do kontenera różnego rodzaju odpady. Zauważamy, że ten proceder się nasila. W związku z tą praktyką zamykamy bramkę wejściową od strony ul. Piaskowej i prosimy o zwracanie uwagi czy ktoś nie zapełnia kontenera przywożonymi odpadami.

13. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym wydanej z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

14. Kontynuujemy akcję Caritas Archidiecezji Poznańskiej jaką jest tytka  charytatywna. W ten sposób chcielibyśmy objąć darem serca osoby starsze, samotne i potrzebujące. Do tytki można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Tytki  zostały wyłożone także w kruchcie kościoła. Dar serca prosimy dostarczyć najpóźniej do niedzieli 16 grudnia br.

15. Za tydzień po Mszach św. zbiórka ofiar na potrzeby naszej parafialnej Caritas w związku z pomocą niesioną naszym bliźnim przed zbliżającymi się świętami.

16. W związku z kosztami jakie ponosimy na ogrzewanie kościoła składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup oleju opałowego dla obu naszych kościołów.

17. Planujemy założenie scholi parafialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby wielbić Pana Boga śpiewem. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. katechetki Renaty Dybicz lub księdza proboszcza.

18. Informujemy, że spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w poniedziałek 17 grudnia według następującego planu - Cerekwica: 15.00-16.30; 17.00-18.30; 19.00-20.00; Pamiątkowo: 15.00-16.30; 17.00-17.30.