I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

1. Gorzkie żale dziś - w Pamiątkowie o 15.00 a w Cerekwicy o 16.00. Po gorzkich żalach w Cerekwicy będzie sprawowana Msza św.

2. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami serdecznie zapraszamy na zbiórkę ministrancką, która odbędzie się w poniedziałek o 17.30 w Cerekwicy.

3. Zbiórka dla ministrantów w Cerekwicy w poniedziałek o 17.30.

4. Zebranie po. PRE w poniedziałek o 19.30.

5. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy we wtorek na Mszę św. i następującą po niej katechezę – w Pamiątkowie na 17.00 a w Cerekwicy na 18.30.

6. Rodziców młodzieży kl. VII i VIII przygotowujących się w Pamiątkowie do bierzmowania zapraszamy do tamtejszej kaplicy w środę na katechezę o 19.00.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. Zapraszamy każdą i każdego pragnącego pogłębić znajomość Pisma Świętego i życia duchowego.

8. W piątek drogi krzyżowe w Pamiątkowie i w Cerekwicy po Mszach św.

9. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

10. Za tydzień po Mszach św. przed kościołami zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

11. Caritas rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara wynosi 7 zł. W ten sposób wspieramy ubogich, mamy też okazję do jałmużny wielkopostnej.

12. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, i „Przewodnika Katolickiego”.

13. Ukazał się 4 nr naszego parafialnego czasopisma „Głos Cerekwicki”. Zawiera m.in. intencje mszalne na marzec, zapowiedzi duszpasterskie, artykuł o postrzeganiu kobiet w trzech wielkich religiach świata – judaizmie, islamie i chrześcijaństwie, o finansowych zobowiązaniach parafii, o Wielkim Poście, a także kontynuacja o różańcu rodziców za dzieci. Ofiara za czasopismo jest dowolna. Jednocześnie informujemy, że parafia za jeden egzemplarz płaci w drukarni ok. 3 zł.

14. W okresie Wielkiego Postu zbieramy daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone na stolikach pod chórem. Można dołączyć ofiarę na potrzeby naszej parafii.

W środę 12.06.2019r. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem” organizuje wyjazd do Gostynia na XVIII Świętogórskie Spotkanie Seniorów w Bazylice NMP.

Koszt wyjazdu 35,00 zł (przejazd + posiłek). Chętnych proszę o zgłaszanie się do p. Bogdana Nowaczyka z Cerekwicy, ul. Przybrodzka 2, tel. 600 198 912.