OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11.11.2018

100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 1. W tym tygodniu biuro parafialne czynne według ustalonych godzin.

 2. W poniedziałek:

  • zbiórka dla ministrantów w Cerekwicy o 9.00,
  • na Eucharystię i następującą po niej katechezę zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Cerekwicy.
 3. Jutro zapraszamy do naszego kościoła w Cerekwicy na Różaniec dla Niepodległej. Rozpoczniemy go o 20.30 i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Pragniemy przedłużyć nasze jubileuszowe świętowanie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Zgromadźmy się jak najliczniej w ten jutrzejszy wieczór, by złożyć modlitewny dar naszej Ojczyźnie.

 4. Od wtorku zarówno w Cerekwicy jak i w Pamiątkowie rozpoczynamy czytanie po Mszach Świętych wymienianek jednorazowych – od wtorku do piątku.

 5. W środę w Pamiątkowie na Mszę św. i następującą po niej katechezę zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 6. Zbiórka dla ministrantów w Pamiątkowie w czwartek o 16.00.

 7. Członków powstającej redakcji czasopisma parafialnego zapraszam na zebranie w czwartek o 19.30. W związku z zamiarem powołania w naszej parafii miesięcznika zwracamy się z prośbą o propozycje tytułu dla tego czasopisma. Prosimy, aby kartki z proponowanymi tytułami wrzucać do skarbony pod chórem.

 8. W sobotę katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:

  • w Pamiątkowie o 9.00,

  • w Cerekwicy o 10.00.

 9. Poświęcenie książeczek do nabożeństw dzieciom z kl. III:

  • w Pamiątkowie podczas Eucharystii w sobotę o 17.00,

  • w Cerekwicy podczas Mszy św. w niedzielę o 11.00.

 10. Uczestników autokarowej pielgrzymki do Gietrzwałdu zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono koronką do Bożego miłosierdzia o 15.00 w kościele, a następnie przejdziemy do domu parafialnego na kawę.

 11. Kontynuujemy prace remontowe w kostnicy. W minionym tygodniu zamontowaliśmy 5 nowych okien. Natomiast po niedzieli przystąpimy do montażu drzwi wejściowych oraz prac przy parapetach.

 12. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego” oraz „Miłujcie się” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym wydanej z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

 13. Można składać wymienianki: jednorazowe – do skarbony u wejścia do kościoła, roczne – w biurze parafialnym.