ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

1. Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okresu Narodzenia Pańskiego. Jest to zarazem dzień dziękczynienia za łaskę sakramentu chrztu św. Dlatego dziś Mszach Świętych podejdźmy do chrzcielnicy, zanurzmy w wodzie święconej palce i wykonajmy na sobie znak krzyża. Będzie to nawiązaniem do naszego chrztu, który zapoczątkował w nas życie Boże. Niech temu towarzyszy wdzięczność Panu Bogu za ten sakrament i jego owoce.

2. Trwają odwiedziny kolędowe. Program kolędy w czasopiśmie parafialnym „Głos Cerekwicki” oraz na stronie parafialnej w zakładce „Plan kolędy”. W tym roku kolęda została zaplanowana w następujących miejscowościach: Witoldzin, Dalekie, Pamiątkowo, Przybroda, Przecławek i Żalewo. Prosimy o przybycie po kolędującego kapłana oraz ministrantów jak również odwiezienie ich po zakończonej kolędzie.Proszę dzieci i młodzież o przygotowanie zeszytów od religii na czas kolędy.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. w Cerekwicy o 8.30.

4. Biuro parafialne czynne po rannych Eucharystiach do godz. 10.00.

5. Katecheza przed chrztem w czwartek o 19.00 w kościele w Cerekwicy. Do udziału w katechezie zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.

6. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

7. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym wydanej z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

8. Już dziś informujemy, że całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będzie miała miejsce w Cerekwicy w poniedziałek 21 stycznia. O godzinie 8.30 Msza św., a po niej rozpocznie się adoracja, która potrwa do wieczornej Eucharystii o 18.30. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości tworzących parafię zostali przyporządkowani do określonej godziny adoracji. Jeśli komuś obowiązki nie pozwalają uczestniczyć w wyznaczonej godzinie prosimy, aby podjął adorację w porze dla niego możliwej. Program:

• Cerekwica – 9.00 – 10.00.

• Dalekie – 10.00 – 11.00.

• Przybroda – 11.00 – 12.00.

• Witoldzin – 12.00 – 13.00.

• Żalewo – 13.00 – 14.00.

• Młodzież i dzieci – 14.00 – 15.00.

• Pamiątkowo 15.00 – 16.00.

• Przecławek – 16.00 – 17.00.

• Mrowino – 17.00 – 18.00.

• Osoby, które nie mogły wcześniej uczestniczyć w adoracji – od 18.00.

9. W roku bieżącym kolęda odbywa się tylko w części parafii. W związku z tym zapraszamy tych wszystkich, u których nie było odwiedzin kolędowych na Eucharystię w niedzielę 3 lutego o 18.00 do kościoła w Cerekwicy. Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji tych rodzin, które nie miały kolędy.