NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14.10.2018

1. Przeżywamy październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do podjęcia tej modlitwy tak w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym, a wiec również i w naszych rodzinach. Natomiast w świątyniach naszej parafii modlitwa różańcowa będzie w Pamiątkowie od wtorku do soboty o 16.20, a w Cerekwicy od poniedziałku do soboty o 17.50. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa i prowadzenia różańca – w Pamiątkowie w czwartki a w Cerekwicy w środy.

2. Przeżywamy XVII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek po Mszy św. i w środę od 9.00 do 11.00.

4. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu zbiórki dla ministrantów: w Cerekwicy w poniedziałek o 17.00 a w Pamiątkowie w czwartek o 16.00.

6. W czwartek święto św. Łukasza. Jest to zarazem Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

7. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. w kościele w Cerekwicy. Do udziału w katechezie zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.

8. Za tydzień będziemy przeżywać Światową Niedzielę Misyjną i początek Tygodnia Misyjnego

9. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 20 rocznicę śmierci Ks. Kan. Jakuba Przewoźnego, który przez 43 lata, tj. od roku 1945 do 1988 był proboszczem naszej cerekwickiej parafii. Msza św. w intencji ks. Przewoźnego będzie sprawowana o 11.00. Poprzedzi ją 20 minutowa prezentacja multimedialna o śp. Ks. Kanoniku. Po Eucharystii poświęcenie odnawianej kostnicy a następnie procesja na cmentarz. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. kan. Maciej Przewoźny, pochodzący z naszej parafii, a homilię wygłosi ks. kan. Henryk Demut. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

10. Kontynuujemy kapitalny remont kostnicy. Dotychczas założyliśmy nowe opierzenie i nową dachówkę, wzmocniliśmy budynek konstrukcyjnie oraz rozpoczęliśmy ocieplanie budynku jak również adaptację jednego pomieszczenie na sanitariaty. Po dokładniejszym zapoznaniu się ze stanem technicznym uznaliśmy za stosowne wykonanie nowych drzwi wejściowych do kostnicy. Założone będą także i nowe okna jak również zamontujemy nowe urządzenie chłodnicze. Szeroki zakres prac remontowych wynika ze stopnia zużycia dotychczasowych materiałów.

11. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła.

12. W Pamiątkowie przed tygodniem miał miejsce odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podejmowali jakiekolwiek funkcje, a więc niesienie baldachimu, feretronów, świec procesyjnych a dziewczynkom za sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

13. Można składać wymienianki – jednorazowe do skarbony u wejścia do kościoła, roczne w biurze parafialnym.

14. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie - miejsca objawień Matki Bożej. Termin wyjazdu – piątek 26.10. br. godz. 14.00 z parkingu przy kościele, a powrót późnym wieczorem w sobotę 27.10. Koszt udziału w pielgrzymce - 130 zł obejmuje transport, nocleg i ubezpieczenie. Na miejscu, w domu pielgrzyma istnieje możliwość skorzystania z posiłków (śniadanie, obiad). Bliższe informacje zawierają ulotki dostępne przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy na wyjazd będą przyjmowane w zakrystii po Mszach św. oraz w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia. Decyduje kolejność zgłoszeń.