VI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019

1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami bardzo serdecznie zapraszamy na zbiórkę ministrancką, która odbędzie się w poniedziałek o 17.30 w Cerekwicy i w środę o 17.30 w Pamiątkowie. Chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Jego ołtarzu proszę o zgłoszenie się z rodzicem po Mszy św. do zakrystii.

2. Zbiórka dla ministrantów

• w Cerekwicy w poniedziałek o 17.30,

• w Pamiątkowie w środę o 17.30.

3. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. w Cerekwicy. Do udziału w katechezie zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.

4. W czwartek przypada 100. rocznica śmierci powstańca wielkopolskiego, naszego parafianina śp. Józefa Grzesiaka, który poległ w bitwie w Rynarzewie pod Szubinem. Ta sama rocznica śmierci dotyczy śp. Jana Bociana, poległego z ran 11 stycznia. Wieczny odpoczynek…

5. Msza św. połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci kl. III będzie sprawowana w sobotę – w Pamiątkowie o 9.00 a w Cerekwicy o 10.00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców i chrzestnych.

6. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę w Cerekwicy o 14.00 Msza św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych seniorów sołectwa Mrowino – Cerekwica.

8. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego” oraz 3 numeru naszego parafialnego czasopisma „Głos Cerekwicki”.

9. Składka inwestycyjna przed tygodniem wyniosła 2640 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Do zapłacenia za remont kaplicy cmentarnej zostało nam 8 000 zł.

10. Dziś po ogłoszeniach duszpasterskich słowo do nas skierują małżonkowie należący do wspólnoty Różańca Rodziców za dzieci. Podzielą się swoim świadectwem związanym z tą modlitwą. Natomiast przy wyjściu z kościoła będą rozdawane kartki z informacjami dotyczącymi tejże modlitwy.