NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18.11.2018

1. W tym tygodniu biuro parafialne czynne według ustalonych godzin.

2. W poniedziałek w Cerekwicy:

• zbiórka dla ministrantów o 17.00,

• zebranie PZC po Eucharystii.

3. W środę o 19.30 w Cerekwicy zebranie sołtysów miejscowości tworzących naszą parafię. Zapraszam.

4. Zbiórka dla ministrantów w Pamiątkowie w czwartek o 16.00.

5. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

6. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego” oraz „Miłujcie się” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym wydanej z okazji 20. rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

7. Można jeszcze w biurze parafialnym składać wymienianki roczne.

8. Kontynuujemy prace remontowe w kostnicy. W minionym tygodniu ukończyliśmy prace przy zewnętrznej elewacji kaplicy oraz zamontowaliśmy drzwi wejściowe zarówno do kostnicy jak i do pomieszczenia przeznaczonego na toaletę. Natomiast w tym tygodniu rozpoczynamy prace wewnątrz kostnicy.

9. W minioną niedzielę składka inwestycyjna wyniosła 2400 zł. Natomiast składka z cmentarza w dniu 1 listopada wyniosła 3520 zł. Pieniądze z uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów wywozu śmieci, za które zapłaciliśmy 4230 zł. Łącznie 5 kontenerów.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy z racji 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości wywiesili flagę narodową. Dziękujemy także za włączenie się w to świętowanie podczas Mszy Świętych w Pamiątkowie i Cerekwicy jak i na starym cmentarzu cerekwickim oraz podczas Różańca dla Niepodległej.

11. Zakończyliśmy zarówno w Cerekwicy jak i w Pamiątkowie czytanie po Mszach Świętych wymienianek jednorazowych. Nowe wymienianki roczne rozpoczniemy od I niedzieli adwentu.

12. Informujemy i zachęcamy do udziału w V Forum Ewangelizacyjnym Archidiecezji Poznańskiej. Odbędzie się ono w sobotę 8 grudnia br. na MTP. Towarzyszy mu hasło: Z miłości do parafii…Więcej informacji na stronie www.forumarchpoznan.pl