II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019

1. Trwają odwiedziny kolędowe. Program kolędy w czasopiśmie parafialnym „Głos Cerekwicki” oraz na stronie parafialnej w zakładce „Plan kolędy”. W tym roku kolęda została zaplanowana w następujących miejscowościach: Witoldzin, Dalekie, Pamiątkowo, Przybroda, Przecławek i Żalewo. Prosimy o przybycie po kolędującego kapłana oraz ministrantów jak również odwiezienie ich po zakończonej kolędzie.Proszę dzieci i młodzież o przygotowanie zeszytów od religii na czas kolędy.

2. W roku bieżącym kolęda odbywa się tylko w części parafii. W związku z tym zapraszamy tych wszystkich, u których nie było odwiedzin kolędowych na Eucharystię w niedzielę 3 lutego o 18.00 do kościoła w Cerekwicy. Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji tych rodzin, które nie miały kolędy.

3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będzie miała miejsce w Cerekwicy w dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek 21 stycznia. O godzinie 8.30 Msza św., a po niej rozpocznie się adoracja, która potrwa do wieczornej Eucharystii o 18.30. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości tworzących parafię zostali przyporządkowani do określonej godziny adoracji. Jeśli komuś obowiązki nie pozwalają uczestniczyć w wyznaczonej godzinie prosimy, aby podjął adorację w porze dla niego możliwej. Program:

• Cerekwica – 9.00 – 10.00.

• Dalekie – 10.00 – 11.00.

• Przybroda – 11.00 – 12.00.

• Witoldzin – 12.00 – 13.00.

• Żalewo – 13.00 – 14.00.

• Młodzież i dzieci – 14.00 – 15.00.

• Pamiątkowo 15.00 – 16.00.

• Przecławek Mrowino – 17.00 – 18.00.

• Osoby, które nie mogły wcześniej uczestniczyć w adoracji – od 18.00.

4. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. w Cerekwicy o 8.30. W poniedziałek dwie Msze św.: o 8.30 i o 18.30.

5. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po rannych Eucharystiach do 10.00.

6. Jutro przypada Dzień Babcinatomiast we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Jutrzejszą wieczorną Eucharystię będziemy sprawować w intencji żyjących i zmarłych babć i dziadków.

7. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

8. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. oświadczenie abp. Stanisława Gądeckiego o obowiązującej w Polsce zasadzie przyjaznej separacji między państwem a Kościołem.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Radio Emaus.

10. W Panamie w dniach od 22 do 27 stycznia pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka będą miały miejsce Światowe Dni Młodzieży.