NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21.10.2018

1. Przeżywamy październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do podjęcia tej modlitwy tak w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym, a wiec również i w naszych rodzinach. Natomiast w świątyniach naszej parafii modlitwa różańcowa będzie w Pamiątkowie od wtorku do soboty o 16.20, a w Cerekwicy od poniedziałku do soboty o 17.50. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa i prowadzenia różańca – w Cerekwicy w środy, a w Pamiątkowie w czwartki.

2. Dzisiaj obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i początek Tygodnia Misyjnego.

3. Dziś przeżywamy 20 rocznicę śmierci Ks. Kan. Jakuba Przewoźnego, który przez 43 lata, tj. od roku 1945 do 1988 był proboszczem naszej cerekwickiej parafii. Msza św. w intencji ks. Przewoźnego będzie sprawowana o 11.00. Poprzedzi ją 20 minutowa prezentacja multimedialna o śp. Ks. Kanoniku. Po Eucharystii w procesji udamy się na cmentarz. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. kan. Maciej Przewoźny, pochodzący z naszej parafii, a homilię wygłosi ks. kan. Henryk Demut. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

W związku z tą rocznicą została przygotowana publikacja ukazująca postać śp. Ks. Kanonika. Wychodząc z kościoła będziemy mogli ją nabyć za dowolną ofiarą, którą przeznaczymy na kontynuowanie remontu kostnicy.

4. W tym tygodniu zbiórki dla ministrantów: w Cerekwicy w poniedziałek o 17.00 a w Pamiątkowie w czwartek o 16.00.

5. Katecheza dla tych kandydatów do bierzmowania, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszym spotkaniu, które już miało miejsce, odbędzie się w poniedziałek w Cerekwicy po Mszy św.

6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek po Mszy św. i w środę od 9.00 do 11.00. A zatem w piątek nieczynne.

7. Spotkanie redakcji powstającego czasopisma parafialnego w środę o 20.00 na probostwie. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w pracę redakcyjną.

8. W czwartek po Eucharystii spotkanie Kręgu Biblijnego na probostwie. Zapraszamy wszystkie osoby pragnące głębiej poznać Pismo Święte i żyć słowem Bożym.

9. W najbliższy piątek o 14.00 wyruszy z parkingu przy kościele w Cerekwicy autokarowa pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie - miejsca objawień Matki Bożej, powrót późnym wieczorem w sobotę 27.10. Koszt udziału w pielgrzymce - 130 zł obejmuje transport, nocleg i ubezpieczenie. Na miejscu, w domu pielgrzyma istnieje możliwość skorzystania z posiłków (śniadanie, obiad). Bliższe informacje zawierają ulotki dostępne przy wyjściu z kościoła. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się. Zapisy na wyjazd będą przyjmowane w zakrystii po Mszach św. oraz w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia.

10. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii kleryka z ASD w Poznaniu, który po Mszach św. zbierze ofiary na potrzeby Poznańskiego Seminarium. Polecamy tę kwestię ofiarności wiernych.

11. Przed tygodniem na remont kostnicy zebraliśmy 2900 zł. Natomiast na Dzieło Nowego Tysiąclecia - 484 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

12. Kontynuujemy kapitalny remont kostnicy. Koszt dotychczasowych prace i materiałów budowlanych wyniósł nas 40 000 zł. Do dnia dzisiejszego na ten cel zebraliśmy 11.500 zł. Jak już informowaliśmy będziemy jeszcze montować nowe drzwi wejściowe, nowe okna, założymy na suficie nidę-gips, odnowimy ściany wewnątrz kostnicy, odnowimy ściany chłodni i wykonamy nową toaletę. Następnie budynek kostnicy zostanie wymalowany tak z zewnątrz jak i wewnątrz.

13. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła.

14. Można składać wymienianki – jednorazowe do skarbony u wejścia do kościoła, roczne w biurze parafialnym.

15. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miał miejsce pogrzeb śp. Anety Jankowiak z Pamiątkowa. Wieczny odpoczynek…