VII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019

1. Dzisiaj Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła będą rozdawane kartki z informacjami dotyczącymi Różańca Rodziców za dzieci. Kto przed tygodniem nie miał możliwości by tę ulotkę otrzymać zachęcamy by dzisiaj ją przyjął.

2. Dziś w Cerekwicy o 14.00 Msza św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych seniorów sołectwa Mrowino – Cerekwica.

3. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami bardzo serdecznie zapraszamy na zbiórkę ministrancką, która odbędzie się w poniedziałek o 17.30 w Cerekwicy i w środę o 17.30 w Pamiątkowie. Chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Jego ołtarzu proszę o zgłoszenie się z rodzicem po Mszy św. do zakrystii.

4. W poniedziałek przypada 74. rocznica poświęcenia przez ks. Jakuba Przewoźnego odzyskanej po wojnie cerekwickiej świątyni, zamienionej podczas okupacji na magazyn wojskowy.

5. Zbiórka dla ministrantów w Cerekwicy w poniedziałek o 17.30.

6. Osoby pragnące czynnie zaangażować się w liturgię, podejmując czytanie bądź śpiew psalmu, zapraszamy we wtorek do Cerekwicy na godz. 20.00 na spotkanie organizacyjne Parafialnego Zespołu Liturgicznego.

7. Biuro parafialne w środę nieczynne.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św.

9. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź w Pamiątkowie od 16.00 następnie Msza św. o 17.00. Natomiast w Cerekwicy spowiedź od 17.45 a o 18.30 Eucharystia.

10. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 w domu parafialnym.

11. Z racji pierwszej soboty miesiąca zebranie członków WŻR po Mszach Świętych w Pamiątkowie i w Cerekwicy.

12. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego” oraz „Listu do chorych”.

13. W minionym tygodniu przy kościele cerekwickim zostały usunięte dwa mocno podpruchniałe drzewa oraz wykonano cięcia pielęgnacyjne w koronach drzew. Wcześniej na starym cmentarzu wycięto także dwa spróchniałe drzewa. Dziękujemy Panom za wykonaną pracę.

14. W minionym tygodniu miały miejsce pogrzeby trzech naszych zmarłych parafian: w Cerekwicy śp. Longiny Szwagierek, l. 81 z ul. Kolejowej w Przybrodzie oraz śp. Ireny Janiszewskiej, l. 85 z ul. Szkolnej w Pamiątkowie. Natomiast na cmentarzu w Szamotułach odbył się pogrzeb śp. Jana Firy, l. 71 z ul. Szkolnej w Pamiątkowie. Wieczny odpoczynek…