NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

28.10.2018

1. Przeżywamy październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do podjęcia tej modlitwy tak w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym, a wiec również i w naszych rodzinach. Natomiast w świątyniach naszej parafii modlitwa różańcowa będzie w Pamiątkowie we wtorek i środę od 16.20, a w Cerekwicy od poniedziałku do środy o 17.50.

2. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka z ASD w Poznaniu, który po Mszach św. zbierze ofiary na potrzeby Poznańskiego Seminarium. Polecamy tę kwestię ofiarności wiernych.

3. W poniedziałek:

- zbiórka dla ministrantów w Cerekwicy o 17.00,

- po Mszy św. do 20.30 okazja do spowiedzi św. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, także z tego powodu, że nie będzie spowiedzi w pierwszy czwartek miesiąca.

4. Ogłoszenia dotyczące 1 i 2 listopada.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Msze św. do południa według porządku niedzielnego. Na cmentarzu o 13.30 różaniec za zmarłych (proszę o prowadzenie Żywy Różaniec z Cerekwicy) i o 14.00 Msza św. w intencjiwszystkich spoczywających na cerekwickich cmentarzach.

DZIEŃ ZADUSZNY

Msze św. w Pamiątkowie o 11.00 i 17.00, w Cerekwicy o 9.00 i 18.30. Tych, którzy pożegnali swoich bliskich w minionych dwunastu miesiącach zapraszam do Cerekwicy na Mszę św. o 18.30. Po niej, zgodnie z naszą parafialną tradycją, udamy się w procesji na cmentarz i złożymy na grobach znicze. Przed rozpoczęciem Mszy św. najpierw wyczytamy imiona i nazwiska osób zmarłych i następnie proszę, aby przedstawiciel rodziny przyniósł na stolik przed ołtarz zapalony znicz, który po Mszy św. zabierze i w procesji zaniesie na grób.

5. Zachęcam do zyskiwania odpustów dla zmarłych. Można je zdobyć od 1 do 8 listopada włącznie pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

6. W pierwszy piątek miesiąca:

- spowiedź święta w Pamiątkowie od 16.00, a w Cerekwicy od 17.45,

- biuro parafialne nieczynne.

7. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła jak również publikacji o śp. ks. kanoniku Jakubie Przewoźnym, wydanej z okazji 20 rocznicy jego śmierci. Tę publikację możemy nabyć za dowolną ofiarę.

8. Można składać wymienianki – jednorazowe do skarbony u wejścia do kościoła, roczne w biurze parafialnym.

9. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miał miejsce pogrzeb śp. Czesława Siuta z Przecławka. Wieczny odpoczynek…