NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30.09.2018

1. W poniedziałek rozpoczynamy październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy do podjęcia tej modlitwy tak w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym, a więc również i w naszych rodzinach. Natomiast w świątyniach naszej parafii modlitwa różańcowa będzie w Pamiątkowie od wtorku do soboty o 16.30, a w Cerekwicy od poniedziałku do soboty o 18.00. Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa i prowadzenia różańca – w Pamiątkowie w czwartki a w Cerekwicy w środy.

2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek od 19.00 do 20.00 a w środę od 9.00 do 11.00. Rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na 2019 r.

3. Rodziców młodzieży podejmującej albo też kontynuującej przygotowanie do bierzmowania z kl. VII i VIII zapraszamy w środę na Eucharystię i następującą po niej katechezę – w Pamiątkowie na 17.00 a w Cerekwicy na 18.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w Pamiątkowie w czwartek i piątek od 16.00 a w Cerekwicy od 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu – w Pamiątkowie w czwartek i piątek od 16.00 a w Cerekwicy od 17.45.

5. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. w kościele w Cerekwicy. Do udziału w katechezie zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego także w czwartek o 20.00.

7. Dzieci z kl. III przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na katechezę w sobotę – w Pamiątkowie na 9.00 a w Cerekwicy na 10.00.

8. Za tydzień w Pamiątkowie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Mszy św. odpustowej o 12.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. kan. Henryk Demut, który w latach 1990-2005 był proboszczem naszej parafii i dokończył budowę obecnego kościoła pamiątkowskiego. W związku z tą uroczystością proszę o podjęcie odpowiednich funkcji: niesienie baldachimu, feretronów, świec procesyjnych a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.

9. Rozpoczęliśmy remont kostnicy. Zamierzamy go skończyć do obchodów 20. rocznicy śmierci jej budowniczego ks. kan. Jakuba Przewoźnego.

10. Z racji troski o utrzymanie czystości w naszych świątyniach uprzejmie prosimy, by nie stawiać obuwia na deskach służących do klękania.

11. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła.