NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

30.12.2018

1. Trwają odwiedziny kolędowe. Program kolędy w czasopiśmie parafialnym „Głos Cerekwicki” oraz na stronie parafialnej w zakładce „Plan kolędy”.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. W Pamiątkowie o 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i indywidualna adoracja do 16.00. Następnie Msza św. W Cerekwicy adorację Najśw. Sakramentu rozpoczniemy o 17.00. Eucharystia o 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

3. W pierwszym dniu Nowego Roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św.: w Pamiątkowie o 9.30 a w Cerekwicy o 11.00 i o 15.00.

4. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w środę i w czwartek po rannej Mszy św. a w piątek po Eucharystii o 18.30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi tylko w piątek - w Pamiątkowie od 16.00 a w Cerekwicy od 17.45.

6. W sobotę od 19.30 w naszym kościele różaniec w intencji dzieci i młodzieży. Ta modlitwa potrwa do 21.00. Wezmą w niej udział także przedstawiciele okolicznych parafii.

7. Za tydzień przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. W tę uroczystość pragniemy zorganizować w naszej parafii pierwszy orszak Trzech Króli. Zgromadzimy się w cerekwickim kościele o 15.00 a następnie pójdziemy w kierunku Mrowina do figury Matki Bożej, później ul. Szkolną do byłego dworca PKP. Stamtąd ul. Kolejową do przejazdu na ul. Piaskową i dalej w kierunku kościoła. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do zabrania ze sobą własnoręcznie wykonanej bądź zakupionej korony. Nadto o strojach oraz wszelkich innych kwestiach związanych z tą inicjatywą możemy zapoznać się na stronie www. orszak.org

8. Taca z drugiego święta przeznaczona na WT UAM oraz KUL wyniosła 1940 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

9. Na wejściach na cmentarz zostały zamieszczone tablice informujące o zakazie wprowadzania zwierząt oraz o zamykaniu furtek. Prosimy o zachowywanie tychże zasad.